Magyarok Nagyasszonya Plébánia

Lelkipásztori ügyintézés

Szentmise előjegyeztetése („íratás”, „mondatás”):
Szentmisét előjegyeztetni a templomban is lehet a szentmisék előtt és után a sekrestyében, vasárnap és hétköznap egyaránt; valamint a plébánián hivatali időben.

Keresztelésre jelentkezés:
A tervezett időpont előtt legalább két héttel. Iskoláskorú gyermekek és felnőttek keresztelése külön megbeszélést igényel.

Házasságkötésre jelentkezés:
Az esküvő tervezett időpontja előtt minimum három hónappal.

Beteghez hívás:
Lehetőség szerint bármikor. Ne hagyjuk az utolsó pillanatra! Nagy ünnepek előtt, minden hónap első péntekjén, egyéni kérésre szívesen keressük fel otthonaikban a betegeket, hogy szentgyónásukat elvégezhessék, szentáldozáshoz járuljanak, megkapják a betegek kenetét.

Temetés:
A temetés időpontját az elhunyt hozzátartozói a temetkezési vállalattal beszélik meg. Az általuk adott időponthoz alkalmazkodunk. A temetkezési vállalat után keresik fel a hozzátartozók a plébániát a temetési szertartás – az engesztelő szentmise – időpontjának megbeszélésére.

Altemplomi temetés:
Templomunk altemplomában lehetőség van urnás temetkezésre. Bővebb információt itt talál.

Hitoktatás:
Plébániánk területén két általános iskola van, a Cholnoky Jenő Általános Iskola és a Rózsa Úti Általános Iskola. Mindkét iskolában órarendben, illetve az órarendhez kapcsolódóan van a hittanóra heti egy alkalommal. A szülők az első osztályba való beíratáskor írathatják be gyermeküket hittanra. Elsőáldozás és bérmálkozás előtt a heti hittanóra mellett külön felkészítés is van.