Közösségek

Caritas - plébániai helyi közössége. A plébánia területén idősek, rászorulók látogatása, segítése. Nagy ünnepek előtt, szükség szerint ajándék-, segélycsomagok templomi gyűjtésből való összeállítása, eljuttatása.

Templomi kórus - Több, vagy kevesebb? - Mindenkinek kincs van a torkában, ami énekléskor felragyog és továbbsugárzik mások felé is. Ez együtt még könnyebb és örömtelibb. A Magyarok Nagyasszonya Templom Kórusa szeretettel vár mindenkit, aki az ének ajándékát ilyen módon szeretné megélni. Bővebb információ, jelentkezés: szentmisék alkalmával a templomban, vagy hétköznaponként délelőtt 9-12 között a plébánián (88-328-408) Kondor Kolos kántor, kórusvezetőnél.

Rózsafüzér Társulat - napi egy tized rózsafüzér imádkozását vállalják a tagok a Szentatya által adott havi szándékokra, valamint a plébániáért. Ez a közösség adja a Plébánia működésének imahátterét. Minden hónap első vasárnapján ún. titokcsere van.

Ministránsok - templomunkban hagyományosan a fiúk ministrálnak, a lányok a kórusban énekelnek. (Előénekesek.) Hétköznapokon - sajnos - ritkán vannak a szentmisén ministránsok, és nehéz összehozni a közösséget, ami érthető a gyerekek iskolai leterheltsége miatt. Így a szentmisék előtt van alkalom a próbákra, együttlétre. Évről-évre nyaranta megrendezzük az egy hetes tábort, amelyek mindig megadják a lendületet egy év munkájához.