Altemplomunk

Temetkezés az altemplomban

Templomunk altemplomában lehetőség van urnás temetkezésre. Az urnafülkék alapvetően kétszemélyesek, de téglalap alakú urnák esetén egy fülkében akár három személy hamvai is elhelyezhetők.
Az urnafülke ára: 150.000,- Ft, függetlenül a benne elhelyezett urnák számától. A díjat egyszer kell megfizetni, és soha nem kell újraváltani.
Az urnatemető az igényeknek megfelelően folyamatosan bővül, általában számos üres urnafülke közül lehet választani.
Altemplomi temetésnél a temetkezési vállalat csak a hamvasztást intézi, s az urnában megérkezett hamvakat a plébániára szállítja. Innentől kezdve a temetés lebonyolítását a plébánia végzi. Más vallású elhunytak hamvai is elhelyezhetők az urnatemetőben az adott felekezet szertartása szerint.

Az altemplom látogatása

Az altemplom látogatható minden nap a szentmisék alkalmával, Mindenszentek ünnepén és Halottak napján délelőtt 9.00-12.00 óráig, délután 15.00 órától az esti szentmise végéig.

Az altemplom alacsony helyiség, szellőzése korlátozott, ezért tűzvédelmi és biztonsági okokból csak a mécsesállványra kihelyezett mécseseket szabad égetni. Az előkészített mécsesek füstmentesen égnek, és nem kormolják be a mennyezetet, a mécsestartón pedig minden éghető anyagtól távol biztonságban égethetők. (Sajnos korábban az urnafülkék elé a földre helyezett mécses okozott már tüzet, a keletkezett füst pedig rosszullétet.) Amennyiben a mécsesállvány megtelt, fent a templomban illetve a kápolnában is gyújthatunk mécsest.

Ugyancsak kérjük, hogy a földre vázát, koszorúkat, virágcsokrot ne tegyenek, mert ezek akadályozzák a közlekedést és a takarítást. Az urnafülkék márványtáblájának kampójára kis méretű koszorúkat lehet akasztani.

Imádság a halottakért

Minden gyertyánál és virágnál többet érnek imádságaink, amiket felajánlunk a halottainkért. Ne felejtkezzünk el arról sem, hogy szentmisét mondassunk értük.
Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja, és legalább lélekben imádkozik a meghaltakért, november 1-8-ig minden nap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára. Az év többi napján is részleges búcsút lehet nyerni a temető meglátogatásakor.
Akik Halottak napján (vagyis az azt megelőző nap delétől a Halottak napját követő éjfélig) meglátogatnak egy templomot vagy nyilvános kápolnát, teljes búcsút nyerhetnek a szokásos feltételekkel. Ez a búcsú elnyerhető a megelőző és következő vasárnapon és Mindenszentek ünnepén is.

altemplom01

altemplom03