2017.08.27. Évközi 21. vasárnap

Elsőpéntek következik a héten, szeptember 1-én. Este 19.00 órakor lesz szentmise, előtte lehetőség szentgyónásra.

A következő vasárnaptól kezdődően újra a megszokott rend szerint lesznek a szentmisék: délelőtt 8.30, 10.00, az esti szentmise 19.00 órakor kezdődik. Figyeljünk erre!

A hitoktatással kapcsolatban előzetesen hirdetjük: plébániánk „Veni Sancte” vasárnapja szeptember 10-én lesz. A hitoktatás a tanítással egy időben kezdődik az általános iskolákban. A felnőtt katekézis október első keddjétől veszi kezdetét.

Hitoktatási Tájékoztatónk hamarosan megjelenik: megtalálható lesz a honlapunkon, elvihető lesz az újságos polcról, a gyerekeknek kiosztjuk az iskolákban. Újabb jelentkezőket is szeretettel fogadunk.

A Plébániai levél legújabb száma elvihető az újságos polcról.

A következő vasárnap a Rózsafüzér Társulat tagjainak titokcsere lesz.

Félnapos zarándokutat szervezünk Cecére, a Szent Kereszt Felmagasztalása plébániatemplom búcsújára, szeptember 14-én, csütörtökön. Indulás a templom melletti parkolóból 13.30-kor, érkezés ugyanide az esti órákban. Az ünnepi szentmise este 18.00 órakor kezdődik. Részvételi díj 9000,-Ft, amely magában foglalja az utazási költséget, valamint egy vacsorát, a szentmisét követően. Jelentkezni lehet a templomban a szentmisék alkalmával, a részvételi díj befizetésével szeptember 10-ig.

Plébániánk altemplomunkban kedvezményesen biztosítja az urnasírhelyet mindazoknak, akik azt alsó sorban választják ki. Ez esetben az urnasírhely ára 150.000,-Ft helyett 120.000,-Ft.

Mindszenty bíboros úr kívánságának szellemében minden hónap 8-án engesztelésre hívjuk és várjuk templomunkba a Híveket, az esti szentmise előtt egy órával kezdődően. Első alkalommal szeptember 8-án, 18.00 órakor.

+ István

+ Családtagok