2017.06.11 Szentháromság vasárnapja

A következő vasárnap, június 18-án ünnepeljük Úrnapját, az Oltáriszentséget. A délelőtt 9.00 órai szentmiséhez kapcsolódóan tartjuk az úrnapi körmenetet, hagyományos módon a templom előtt, a közúti forgalom érintése nélkül. A következő vasárnap délelőtt csak egy szentmise lesz, 9.00 órakor, s azt követi az úrnapi körmenet. Igyekezzen mindenki ezen a szentmisén és a körmeneten is részt venni. Ezzel fejezzük ki igazán, hogy az Eucharisztia egységbe gyűjt minket, a körmenettel pedig hitvallást teszünk. - Úrnapja vasárnapján este 20.00 órakor (is) lesz szentmise.

Június 12-én, hétfőn este 18.30-kor templomunk sekrestyéjében rövid megbeszélés lesz az úrnapi körmenettel kapcsolatban, várjuk mindazokat, akik ebben szívesen segítenek. - A templom és a sátrak díszítéséhez köszönettel elfogadunk virágokat, amit szombaton 9.00 és 12.00 óra között kérünk a templomba elhozni Virágszirmokat vasárnap reggel 8.00 óráig. A sátrakat reggel 6.00 órakor kezdjük el állítani, ehhez is kérjük a Hívek segítségét. Találkozás a templomnál.

Június 16-án, pénteken délelőtt 10.00 órakor a Szent Margit Plébániatemplomban szentmise keretében három papot szentel Dr. Márfi Gyula érsek úr, köztük Gyulai Péter diakónust, aki az utóbbi időben plébániánkon teljesített szolgálatot. A szentelendőket foglaljuk imáinkba, és imádkozzunk újabb papi és szerzetesi hivatásokért.

Előzetesen hirdetjük, hogy Gyulai Péter újmisét mutat be templomunkban június 25-én, vasárnap délelőtt 10.00 órakor, és adja újmisés áldását.

Dr. Márfi Gyula érsek úr aranymiséjét mutatja be a Bazilikában június 19-én, hétfőn 17.00 órakor. Érte imádkozva vegyünk részt hálaadásában, fogadva aranymisés áldását.

Családi békéért.

+ József